Jak działa ciepła zabudowa kominka?

Ciepłe nowoczesne zabudowy kominków.

Kominki realizowane z TERMO płyt AkuPlate

Zabudowa wkładu kominkowego wykonywana jest według projektu. Projekt zawiera, kształt, rozmiary i wykończenie zewnętrzne, powstającego kominka.

Robiąc projekt zabudowy, konieczne jest, określenie funkcji kominka, czyli naszych oczekiwań. W zależności od funkcji i naszych oczekiwań, dokonujemy wyborów materiałów do zrealizowania kominka.

Palenie w kominku

Podczas spalania drewna, uzyskujemy sporą ilość energii cieplnej, jeżeli jest dostarczona do budynku szybko, powoduje przegrzanie pomieszczeń. Ciepło zostanie również, wyrzucone z domu, przez układy wentylacyjne znajdujące się w każdym budynku. Powoduje to spore straty i niekomfortową „przegrzaną” atmosferę w domu.

Ciepła zabudowa, wykonana z TERMO płyt AkuPlate, niweluje zjawisko nagłego oddawania ciepła do pomieszczeń, gdyż w swojej masie akumuluje jego  część. Ograniczając zjawisko przegrzania pomieszczeń i strat wentylacyjnych.

forma oddawania ciepła przez kominek

Ciepłe zabudowy dowolność kształtów i wykończeń zewnętrznych.

Ciepła zabudowa, zmienia również formę oddawania ciepła – ogrzewania pomieszczeń, w porównaniu z kominkami z materiałów izolacyjnych. 

Ciepły kominek, nagrzewa się i działa podobnie jak piec kaflowy, tylko w nowoczesnej formie. Ogranicza również rozpylanie kurzu i alergenów w budynku. Ważne dla alergików.

Oprócz zalet w funkcjonowaniu i komfortu użytkowania, ważny jest wygląd zewnętrzny i jego kształt formy. Aktualnie kierunek dominują style neutralne, takie aby wkomponować się do wszystkich salonów.

Obserwujemy aktualne trendy w branży kominkowej. Wiemy jakie projekty są najczęściej wybierane do realizacji. Na podstawie tej wiedzy opracowaliśmy kilka gotowych projektów kominków do samodzielnego montażu.

Zobacz inne artykuły

Panele akumulacyjne do kominka

Akumulacyjne zestawy panelowe

Akumulacyjne zestawy panelowe Od maja 2018 roku, dostępne są w naszej ofercie panele akumulacyjne do umiejscowienia obok wkładów kominkowych.Zamówienia na panele przyjmujemy za pośrednictwem naszego firmowego sklepu internetowego. zobacz w sklepie Systemowe panele akumulacyjne do ...
Czytaj Dalej
Ciepły kominek szamotowy

Pionowe wkłady kominkowe UNICO

Pionowe wkłady kminkowe kominki wertykalne Pionowe wkłady kominkowe, zalecane są szczególnie dla klientów ceniących sobie widok pełnej wizji spalanego drewna. Drewno spala się długim płomieniem, więc w przypadku pionowych wkładów, płomienie są w pełni widoczne model Dragon 8B XXL ...
Czytaj Dalej
Komfortowy kominek UNICO Dragon

Komfortowy kominek

Kominki komfortowe w użytkowaniu. Komfort użytkowania kominka to podstawa, szczególnie w budynkach nowych i wyremontowanych.Na komfort, zdecydowanie wpływa forma oddawania ciepła przez kominek. Sytuacja komfortowa jest wtedy, gdy kominek, nie rozpyla i przypala kurzu i nie przegrzewa salonu gdy w nim napalimy ...
Czytaj Dalej
Kominek akumulacyjny UNICO Dragon X

UNICO Dragon X

zestaw akumulacyjny do UNICO Dragon X Wkład kominkowy, UNICO Dragon X to palenisko kominkowe przeznaczone do współpracy z wymiennikami ciepła. Palenisko, wykorzystujące spalanie dolne, oddające idealnie czyste spaliny z optymalną ilością energii cieplnej. Czyste spaliny to podstawa współpracy z akumulacyjnymi (kanałowymi) ...
Czytaj Dalej
kominki akumulacyjne baner

Kominek akumulacyjny

Kominek akumulacyjny - informacje podstawowe Podstawowym warunkiem sprawnego kominka akumulacyjnego, jest zastosowany wkład kominkowy (palenisko) i wymiennik ciepła. Wybrany wkład kominkowy, musi zasilać wymienniki akumulacyjne spalinami o wysokiej temperaturze z dużą ilością energii cieplnej. Przepływ spali przez wymiennik akumulacyjny nie może ...
Czytaj Dalej

Więcej artykułów i publikacji informacyjnych znajdziesz w naszym firmowym blogu (technologie kominkowe), na naszej głównej oficjalnej stronie.

Produkty

Akumulacyjne TERMO płyty kominkowe AkuPlate.

Opisy systemów akumulacji ciepła w kominkach.

Kominki ciepłe, kilka projektów i aranżacji.