Wybór farby do pomalowania kominka ciepłego

Jaką farbą – emulsją pomalować kominek ciepły?

Jeżeli chcemy wykończyć nasz kominek malowaniem, wybór farby jest prosty. Takie farby – emulsje, są dostępne w szerokiej sprzedaży i masowo stosowane do malowania ścian.

Jednak, aby zachować jak najdłużej, kolor który wybierzemy, należy wybrać emulsję silikatowe (krzemianowe). Na bazie tych komponentów emulsje stosowane są np. do nasłonecznionych fasad budynków. Jeżeli wybierzemy tego typu emulsję, mamy gwarancję zachowania koloru, przez długie lata. Szczególnie gdy wybierzemy biały kolor do pomalowania kominka.

Nasze sugestię – porady opieramy na długoletnich działaniach w zakresie usług budowania kominków ciepłych. Czyli kominków w których ściany obudowy nagrzewają się i oddają zdrowe ciepło poprzez promieniowanie.

Sumując:

Do malowania komika, należy zastosować farbę – emulsję, silikatową – krzemianową.

Kominek ciepły malowany emusją

realizacja nowoczesnego kominka

W niektórych artykułach zamieszanych na naszych stronach, łamiemy dotychczasowe mity panujące w branży kominkowej. Jednak naszą intencją jest poprawność instalacji kominków w pomieszczeniach mieszkalnych. 

Przykładowo najczęściej popełnianym błędem, jest sposób montażu rur odprowadzających spaliny z wkładu kominkowego do komina.

PAMIĘTAJ: rury montujemy “pod włos”, zaczynamy od instalacji rury do wewnątrz czopuch wkładu, męską końcówką. Męska czyli tak końcówka która wchodzi do rury.

Aktualności: ostatnie artykuły
Panele akumulacyjne do kominka

Akumulacyjne zestawy panelowe

Akumulacyjne zestawy panelowe Od maja 2018 roku, dostępne są w naszej ofercie panele akumulacyjne do umiejscowienia obok wkładów kominkowych. Zamówienia ...
czytaj dalej
Ciepły kominek szamotowy

Pionowe wkłady kominkowe UNICO

Projekty kominków pionowych. kominki wertykalne Pionowe wkłady kominkowe, zalecane są szczególnie dla klientów ceniących sobie widok pełnej wizji spalanego drewna ...
czytaj dalej
Komfortowy kominek UNICO Dragon

Komfortowy kominek

Kominki komfortowe w użytkowaniu. Komfort użytkowania kominka to podstawa, szczególnie w budynkach nowych i wyremontowanych.Na komfort, zdecydowanie wpływa forma oddawania ...
czytaj dalej
Kominek akumulacyjny UNICO Dragon X

UNICO Dragon X

zestaw akumulacyjny do UNICO Dragon X Wkład kominkowy, UNICO Dragon X to palenisko kominkowe przeznaczone do współpracy z wymiennikami ciepła.Palenisko, ...
czytaj dalej