Nadproże do kominka - poradnik

Najczęściej instalowane wkłady kominkowe: wkład narożny, z szybą boczną i wkład kominkowy z szybą prostą.

Jak wykonać nadproża?

Instalacja nadproża w wkładzie kominkowym z szybą prostą, jest oczywista. Nadprożem jest TERMO płyta AkuPlate. Należy jedynie pamiętać, aby spierała się po bokach minimum 7-10 cm, w zależności od szerokości wkładu.

PAMIĘTAJ

Zawsze między nadprożem, a wkładem kominkowym, musi być przerwa. Przerwa, uwzględniająca rozszerzalność wkładu, pod wpływem wzrostu temperatury.

Wszystkie nasze porady i sugestie dotyczą, realizacji nowoczesnych, ekonomicznych kominków ciepłych, oddających przyjazne ciepło dla człowieka.

Nie opisujemy starych technologi wykonywania kominków z materiałów izolacyjnych. Gdyż nie jest wskazane i zalecane izolowanie źródła ciepła znajdującego się w pomieszczeniach mieszkalnych.

Troszkę ale tylko troszkę, sytuacja się komplikuje, gdy potrzebujemy wykonać kominek narożny.

Film obok prezentuje montaż systemowego nadproża wchodzącego w skład materiałów do wykonania kominka WIR-2B.

Kominki WIR, to seria gotowych zestawów materiałów do samodzielnej realizacji ciepłych kominków. Oferta skierowana jest do firm kominkowych i tych klientów, którzy panują budowę kominka samodzielnie.

Instalacja nadproża stalowego w projektach kominków WIR

Realizacja niektórych projektów kominka wymaga zastosowania, stalowego nadproża kominkowego. Obrazy obok prezentują, ogólny zarys montażu.

Staramy się na bieżąco aktualizować, informacje dotyczące prawidłowo przeprowadzanych wykonań kominków. 

Miło nam, że ten artykuł, opisujący instalację nadproży do kominków narożnych okazał się pomocny. Są to najczęściej zadawane pytania w kontaktach z klientami.

Zobacz inne artykuły

Panele akumulacyjne do kominka

Akumulacyjne zestawy panelowe

Akumulacyjne zestawy panelowe Od maja 2018 roku, dostępne są w naszej ofercie panele akumulacyjne do umiejscowienia obok wkładów kominkowych.Zamówienia na panele przyjmujemy za pośrednictwem naszego firmowego sklepu internetowego. zobacz w sklepie Systemowe panele akumulacyjne do ...
Czytaj Dalej
Ciepły kominek szamotowy

Pionowe wkłady kominkowe UNICO

Pionowe wkłady kminkowe kominki wertykalne Pionowe wkłady kominkowe, zalecane są szczególnie dla klientów ceniących sobie widok pełnej wizji spalanego drewna. Drewno spala się długim płomieniem, więc w przypadku pionowych wkładów, płomienie są w pełni widoczne model Dragon 8B XXL ...
Czytaj Dalej
Komfortowy kominek UNICO Dragon

Komfortowy kominek

Kominki komfortowe w użytkowaniu. Komfort użytkowania kominka to podstawa, szczególnie w budynkach nowych i wyremontowanych.Na komfort, zdecydowanie wpływa forma oddawania ciepła przez kominek. Sytuacja komfortowa jest wtedy, gdy kominek, nie rozpyla i przypala kurzu i nie przegrzewa salonu gdy w nim napalimy ...
Czytaj Dalej
Kominek akumulacyjny UNICO Dragon X

UNICO Dragon X

zestaw akumulacyjny do UNICO Dragon X Wkład kominkowy, UNICO Dragon X to palenisko kominkowe przeznaczone do współpracy z wymiennikami ciepła. Palenisko, wykorzystujące spalanie dolne, oddające idealnie czyste spaliny z optymalną ilością energii cieplnej. Czyste spaliny to podstawa współpracy z akumulacyjnymi (kanałowymi) ...
Czytaj Dalej
kominki akumulacyjne baner

Kominek akumulacyjny

Kominek akumulacyjny - informacje podstawowe Podstawowym warunkiem sprawnego kominka akumulacyjnego, jest zastosowany wkład kominkowy (palenisko) i wymiennik ciepła. Wybrany wkład kominkowy, musi zasilać wymienniki akumulacyjne spalinami o wysokiej temperaturze z dużą ilością energii cieplnej. Przepływ spali przez wymiennik akumulacyjny nie może ...
Czytaj Dalej

Więcej artykułów i publikacji informacyjnych znajdziesz w naszym firmowym blogu (technologie kominkowe), na naszej głównej oficjalnej stronie.

Produkty

Akumulacyjne TERMO płyty kominkowe AkuPlate.

Opisy systemów akumulacji ciepła w kominkach.

Kominki ciepłe, kilka projektów i aranżacji.