Projekt - aranżacja kominka narożnego

Proste projekty kominków narożnych, aktualnie dominują. Do historii przeszły rożnego rodzaje półki, czy wnęki na drewno. Nikt z nich nie korzysta, bo to niepraktyczne. Aranżacja takiego kominka musi być w stylu nowoczesnym neutralnym. Kominki do wszystkich stylów salonów.

kominek wir 2b dekor

Ciepły kominek narożny, można zewnętrznie wykończyć praktycznie w dowolny sposób. Takim uniwersalnym wykończeniem, jest zapewne malowanie.

Mogą to być również wielkoformatowe płytki gresowe, na przykład spieki kwarcowe.

obudowa kominka wir 4b spieki 1

Poradnik filmowy instalacji

Oglądając film instruktażowy budowy kominka narożnego, należy zwrócić uwagę na instalację nadproża.

Film prezentuje realizacje systemowego kominka WIR-2B.

Prawidłowa konstrukcja nadproża do kominka narożnego, jest ważnym etapem budowy Warto wykorzystać sprawdzone rozwiązania, lub po prostu wybrać gotowe systemowe zabudowy.

Pionowe kominki boczne

Ciekawym i cieszącym się dużym zainteresowaniem, są wertykalne (pionowe) kominki narożne. Kominki takie zapewniają dużą wizję ognia i zajmują mało miejsca w salonie.

Jedno zdjęcie przedstawia przykładowe wykończenie kominka płytkami gresowymi, lub cienkim kamieniem. Na następnym zdjęciu widzimy kominek pomalowany.

Ciepłe nowoczesne zabudowy kominków WIR-8B.

Kominek narożny, czy prosty?

Jaka jest zasadnicza różnica, pomiędzy kominkiem narożnym, a kominkiem prostym?

W kominku narożnym, czyli z szybą boczną, dwie ściany korpusu wkładu są przeszklone. Dlatego bezpośrednia emisja ciepła d pomieszczenia jest zdecydowanie większa. Ograniczenie emisji, można ograniczyć, zamawiając wkład (drzwi) z podwójną szybą.

Plusy wynikające z realizacji kominka narożnego, to widok ognia z każdego punktu salonu. Taki kominek łatwiej wkomponować w salon, by na przykład zapewnić widok ognia z części wypoczynkowej i części jadalnej naszego salonu.

wizualizacja dragon 4b

kominek z wyjątkowym designem

Umiejscowienie narożnego kominka we wnętrzu ma również wpływ na zewnętrzne wykończenie jego obudowy. Najbardziej przyjaźnie wygląda obudowa zrealizowana do malowania.

Tak wykończony kominek jest łatwy do zmiany, wystarczy go przemalować, by dostosować go do nowej aranżacji swojego wnętrza.

Zobacz również: spieki kwarcowe na kominek

Wizualizacja Dragon 4B XL

Aby projekt kominka w pełni nas satysfakcjonował, należy brać pod uwagę jego funkcjonalność, bezpieczeństwo i wygodę użytkowania. Na te wszystkie czynniki ma zdecydowany wpływ, dobór wkładu kominkowego i materiałów do realizacji zabudowy.

wkłady kominkowe UNICO

Zobacz inne artykuły

Panele akumulacyjne do kominka

Akumulacyjne zestawy panelowe

Akumulacyjne zestawy panelowe Od maja 2018 roku, dostępne są w naszej ofercie panele akumulacyjne do umiejscowienia obok wkładów kominkowych.Zamówienia na panele przyjmujemy za pośrednictwem naszego firmowego sklepu internetowego. zobacz w sklepie Systemowe panele akumulacyjne do ...
Czytaj Dalej
Ciepły kominek szamotowy

Pionowe wkłady kominkowe UNICO

Pionowe wkłady kminkowe kominki wertykalne Pionowe wkłady kominkowe, zalecane są szczególnie dla klientów ceniących sobie widok pełnej wizji spalanego drewna. Drewno spala się długim płomieniem, więc w przypadku pionowych wkładów, płomienie są w pełni widoczne model Dragon 8B XXL ...
Czytaj Dalej
Komfortowy kominek UNICO Dragon

Komfortowy kominek

Kominki komfortowe w użytkowaniu. Komfort użytkowania kominka to podstawa, szczególnie w budynkach nowych i wyremontowanych.Na komfort, zdecydowanie wpływa forma oddawania ciepła przez kominek. Sytuacja komfortowa jest wtedy, gdy kominek, nie rozpyla i przypala kurzu i nie przegrzewa salonu gdy w nim napalimy ...
Czytaj Dalej
Kominek akumulacyjny UNICO Dragon X

UNICO Dragon X

zestaw akumulacyjny do UNICO Dragon X Wkład kominkowy, UNICO Dragon X to palenisko kominkowe przeznaczone do współpracy z wymiennikami ciepła. Palenisko, wykorzystujące spalanie dolne, oddające idealnie czyste spaliny z optymalną ilością energii cieplnej. Czyste spaliny to podstawa współpracy z akumulacyjnymi (kanałowymi) ...
Czytaj Dalej
kominki akumulacyjne baner

Kominek akumulacyjny

Kominek akumulacyjny - informacje podstawowe Podstawowym warunkiem sprawnego kominka akumulacyjnego, jest zastosowany wkład kominkowy (palenisko) i wymiennik ciepła. Wybrany wkład kominkowy, musi zasilać wymienniki akumulacyjne spalinami o wysokiej temperaturze z dużą ilością energii cieplnej. Przepływ spali przez wymiennik akumulacyjny nie może ...
Czytaj Dalej

Więcej artykułów i publikacji informacyjnych znajdziesz w naszym firmowym blogu (technologie kominkowe), na naszej głównej oficjalnej stronie.

Produkty

Akumulacyjne TERMO płyty kominkowe AkuPlate.

Opisy systemów akumulacji ciepła w kominkach.

Kominki ciepłe, kilka projektów i aranżacji.