UNICO Dragon 2B

Nowoczesne palenisko, popularnie nazywane wkładem kominkowych. Ta wersja paleniska kominkowego posiada szybę boczną i wysoką sprawność.

Dlaczego ludzie wybierają ten wkład kominkowy UNICO?

Model tego sprawdzonego wkładu kominkowego UNICO dostępny jest na rynku, od 2009 roku.

Kilkakrotnie palenisko, zostało zmodyfikowane konstrukcyjnie, zmienia się również wygląd  zewnętrzny. Jednak ogólna idea i rozmiary korpusu zostają niezmienne.

Z względu na optymalne parametry spalania, ten narożny wkład jest najczęściej wybierany, przez profesjonalne firmy instalatorskie, branży kominkowej.

Od 2018 roku model Dragon 2B, dostępny jest w trzech modernizowanych wersjach:

raster, trend i modern.

Wkład przeznaczony do standardowej wielkości salonów.

Właśnie ten wkład kominkowy charakteryzuje się wysokimi parametrami spalania. Palenisko kominkowe bez rusztu, pozwala na uzyskanie elestycznej mocy, czyli ciepła oddawanego do salonu. Podczas palenia, szyba się nie brudzi.

kominek wir 4b dekor
Dowolne aranżacje kominka ciepłego

Obudowa wkładu kominkowego

Wkład UNICO Dragon 2B w nowoczesnej ciepłej zabudowie.

Analiza rynku wykazała, że klient oczekuje gotowej kompleksowej oferty.

Wkład kominkowy UNICO Dragon 2B, posiada systemową ciepłą zabudowę, dostosowaną rozmiarami. W skład zestawu materiałów zduńskich do zabudowy tego wkładu wchodzi systemowe nadproże. Nadproże, wykonane z żaroodpornego betonu akumulacyjnego.

Udostępniamy na filmie, technologię realizacji kominka narożnego UNICO Dragon 2B.

Na filmie instruktażowym, zrealizowanym przez naszą firmę, widać proces wykonania ciepłej nowoczesnej zabudowy WIR-2B.

Wszystkie modele wkładów kominkowych UNICO Dragon, dostępne są w naszej sieci dystrybucji.

Doceniamy wnikliwego i wymagającego klienta, proponujemy kompeksowe rozwiązania do wykonania funkcjonalnego i nowoczesnego kominka ciepłego. Wszystkie wyroby są produkcji naszej firmy.

Obudowa konwekcyjna

Szukasz sprawdzonych projektów, aby wykonać konwekcyjną obudowę kominka?

W 2019 roku wdrażamy nowe projekty kominków WERMI.  Taki kominek zrobiony jest z ekologicznych niepylących płyt wermikulitowych.

Wybuduj kominek samodzielnie z naszego pakietu materiałów. Wybierz płyty izolacyjne które nie pylą.

projekt kominka wermi

Obudowa zimna z izolacyjnych płyt kominkowych z wermikulitu. Taki kominek przeznaczony jest do okazjonalnego palenia.

Obudowa kominka, bez możliwości akumulowania ciepła.

Taką obudowę, każdy może wykonać w własnym zakresie. Kominek typu „zrób to sam”.

Zobacz inne artykuły

Panele akumulacyjne do kominka

Akumulacyjne zestawy panelowe

Akumulacyjne zestawy panelowe Od maja 2018 roku, dostępne są w naszej ofercie panele akumulacyjne do umiejscowienia obok wkładów kominkowych.Zamówienia na panele przyjmujemy za pośrednictwem naszego firmowego sklepu internetowego. zobacz w sklepie Systemowe panele akumulacyjne do ...
Czytaj Dalej
Ciepły kominek szamotowy

Pionowe wkłady kominkowe UNICO

Pionowe wkłady kminkowe kominki wertykalne Pionowe wkłady kominkowe, zalecane są szczególnie dla klientów ceniących sobie widok pełnej wizji spalanego drewna. Drewno spala się długim płomieniem, więc w przypadku pionowych wkładów, płomienie są w pełni widoczne model Dragon 8B XXL ...
Czytaj Dalej
Komfortowy kominek UNICO Dragon

Komfortowy kominek

Kominki komfortowe w użytkowaniu. Komfort użytkowania kominka to podstawa, szczególnie w budynkach nowych i wyremontowanych.Na komfort, zdecydowanie wpływa forma oddawania ciepła przez kominek. Sytuacja komfortowa jest wtedy, gdy kominek, nie rozpyla i przypala kurzu i nie przegrzewa salonu gdy w nim napalimy ...
Czytaj Dalej
Kominek akumulacyjny UNICO Dragon X

UNICO Dragon X

zestaw akumulacyjny do UNICO Dragon X Wkład kominkowy, UNICO Dragon X to palenisko kominkowe przeznaczone do współpracy z wymiennikami ciepła. Palenisko, wykorzystujące spalanie dolne, oddające idealnie czyste spaliny z optymalną ilością energii cieplnej. Czyste spaliny to podstawa współpracy z akumulacyjnymi (kanałowymi) ...
Czytaj Dalej
kominki akumulacyjne baner

Kominek akumulacyjny

Kominek akumulacyjny - informacje podstawowe Podstawowym warunkiem sprawnego kominka akumulacyjnego, jest zastosowany wkład kominkowy (palenisko) i wymiennik ciepła. Wybrany wkład kominkowy, musi zasilać wymienniki akumulacyjne spalinami o wysokiej temperaturze z dużą ilością energii cieplnej. Przepływ spali przez wymiennik akumulacyjny nie może ...
Czytaj Dalej

Więcej artykułów i publikacji informacyjnych znajdziesz w naszym firmowym blogu (technologie kominkowe), na naszej głównej oficjalnej stronie.

Produkty

Akumulacyjne TERMO płyty kominkowe AkuPlate.

Opisy systemów akumulacji ciepła w kominkach.

Kominki ciepłe, kilka projektów i aranżacji.